parstamin
06 بهمن 1401 - 10:25

۷۱ پروژه عمرانی و تولیدی در پارس آباد افتتاح می‌شود

پارس آباد - فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ۷۱ پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادی در شهرستان پارس آباد به بهره برداری می‌رسد.

جابر جهان بین در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: محور توسعه شهرستان پارس آباد بخش کشاورزی است که با توجه به تنوع تولید ۵۰ نوع محصول در این شهرستان ما با گستردگی اشتغال و مهاجرت ساکنان شهرهای مختلف به این شهرستان روبرو هستیم.

وی بافت پارس آباد را بافت عشایری و سنتی اعلام و خاطرنشان کرد: با مدیریت و برنامه ریزی انجام شده تلاش بر توسعه بخش‌های مختلف کشاورزی و کاهش تنش آبی است که در این زمینه شیوه‌های نوین آبیاری مورد توجه و دقت نظر است.

فرماندار پارس آباد گفت: ایام پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر ۷۱ پروژه عمرانی، تولیدی و اشتغالزا در شهرستان پارس آباد با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

جهان بین بیان کرد: این آمار افتتاح‌ها در سال گذشته در دهه فجر ۴۴ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان بود که رشد سه برابری اعتبارات را در این حوزه شاهد بودیم.

وی ادامه داد: از مهمترین پروژه‌های افتتاحی راه اندازی کارخانه‌ای با اشتغال ۴۰۰ نفر در پارس آباد در حوزه فرآوری محصولات کشاورزی است و دو مجموعه گلخانه‌ای نیز به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار پارس آباد افزود: همزمان با دهه فجر گازرسانی به چهار روستا انجام خواهد شد و در روزهای گذشته نیز گازرسانی به پنج روستا را در این شهرستان مرزی شاهد بودیم که تنها دو روستا محروم از نعمت گاز هستند که در سال آینده با گازرسانی به این روستاها پارس آباد به شهر سبز تبدیل خواهد شد.

رایزنی با شرکت‌های هواپیمائی برای دایر کردن پروازهای متعدد

جهان بین از لغو پروازهای دوم به فرودگاه پارس آباد در طول هفته خبر داد و اظهار کرد: در مقطعی با همکاری شرکت‌های هواپیمائی دو پرواز به مقصد فرودگاه پارس آباد و بالعکس را شاهد بودیم که به دلیل نقص فنی این شرکت یک پرواز خود را کنسل کرده است.

وی ادامه داد: با تلاش و پیگیری استاندار اردبیل و نماینده شهرستان در مجلس وارد مذاکره با شرکت‌های هواپیمائی دیگر شدیم تا پروازهای جدیدی را به مقصد این فرودگاه دایر کنیم.

پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان به حساب پنبه کاران

فرماندار پارس آباد به مشکل خرید پنبه و پیگیری برای خرید تضمینی آن در ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: به رغم محدودیت اعتبارات و منابع ۵۰ میلیارد تومان در ماه‌های گذشته پرداخت و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز در مرحله پرداخت است و مقرر شده مابقی نیز تا آخر سال پرداخت شود.

جهان بین از انتقال میدان میوه و تره بار و ترمینال پارس آباد به خارج از محدوده شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با تائید کمیسیون استانی در زمین تعیین شده احداث میدان میوه و تره بار و ترمینال را در خارج از محدوده شهر شاهد خواهیم بود.

وی در مورد توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی نیز بیان کرد: کشاورزان و عشایر با پرهیز از خرید بذر و نهاده‌های دامی از دلالان بهتر است از طریق جهاد کشاورزی نیازهای خود را تأمین کنند.

آرد عشایر را امور عشایری توزیع می‌کند

فرماندار پارس آباد گفت: عمده عشایر نان خود را از شهر تهیه می‌کنند ولی سهمیه آرد آنها محفوظ است.

جهان بین افزود: قرار شده از بهمن ماه آرد عشایر به جای فرمانداری از طریق امور عشایری شهرستان توزیع شود تا از طریق نانوایی تعیین شده پخت نان انجام و نیازمندی جامعه عشایری برطرف شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 998775